Hermetik Yoğuşmalı Kombi / Hermetik Yoğuşmalı Kombiler
Airfel Japon Kombi

SAĞLIKÇILAR, ´TEMİZ VE DOĞRU HAVA´ İÇİN UYARIYOR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

(Daikin Hava Temizleme Cihazı Pure Air MC70L)

(Daikin Hava Temizleme Cihazı Pure Air MC70L)

(Daikin Hava Temizleme Cihazı Pure Air MC70L)

(Daikin Hava Temizleme Cihazı Pure Air MC70L)
Daha çok kış aylarında görülen virütik hastalıklar neredeyse nüfusun tamamını etkiliyor. Nezle ve grip gibi bir virüs olan ‘corona’ virüsü ise halen Çin’de çok sayıda ölüme yol açarak adeta yıkım etkisi gösteriyor. Bu tür hastalıklardan korunma yollarından söz eden Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Halis Ünlü, dışarıda alınacak tedbirler kadar iç ortam hava kalitesinin de son derece önemli olduğuna dikkat çekerek, “Soluduğumuz havanın sağlıklı olmasına önem vermeliyiz” diyor. Daikin, üstün hava temizleme teknolojileri barındıran ürünleriyle doğru ve temiz havaya kavuşmanızı sağlıyor.

Çin’de başlayıp, yayılmasını sürdüren ‘corona’ halen dünyanın en önemli gündem maddelerinden biri. Öldürücü etkilere sahip ‘corona’ virüsü nedeniyle virütik enfeksiyonlar herkesin odak noktası haline geldi. Bilindiği gibi nezle, grip, sinüzit, faranjit, orta kulak iltihabı gibi birçok virütik enfeksiyon ‘virüsler’ yüzünden meydana geliyor. Corona virüsü ise diğerlerinden farklı olarak tedaviye yanıt vermiyor ve büyük oranda öldürücü etki yaratıyor.

Bu tür hastalıklardan korunmak için kalabalık yerlerden uzak durulması, dışarıda maske takılması gibi önlemlerin alınmasını söyleyen Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Halis Ünlü, iç ortam hava kalitesinin de son derece önemli bir konu olduğuna dikkat çekiyor. “Soluduğumuz havanın sağlıklı olmasına önem vermeliyiz” diyen Prof. Dr. Halis Ünlü virütük hastalıklar ve önleme yolları hakkında şunları söylüyor: “Virüsler, üst solunum yolları ve bazı alt solunum yolları enfeksiyonlarının yüzde 95’ini oluşturan sebeplerdir. Bu hastalıklar bazen ölümcül sonuçlara yol açabilir. Son günlerde Çin’de görülen ‘corona’ salgını da bu türden bir virüsün sonucudur. Virüs enfeksiyonu öksürme, hapşırma ya da konuşma sırasında havaya saçılan damlacıkların solunum yoluna girişiyle taşıyıcı kişilerden veya hastalardan bulaşır. Bu tür damlacıklar 1 metreden öteye uzanabildiği için koruyucu önlemler çok önem taşır. Vücut direncini güçlü tutmak için uyku ve beslenme düzenine özel önem vermek gerekir. Kalabalık ortamlardan uzak durmak, toplu taşıma ve AVM gibi yerlerde bulunmamak, bireysel olarak maske kullanmak ilk anda akla gelen önlemlerdir. Maskeyle ağzı ve burnu kapatmak hem solunum yoluyla dışarıdan gelen enfeksiyonlardan korur hem de başkalarına bulaştırma ihtimalini önler. Hastalıklar temas yoluyla da bulaştığından elleri sıkça yıkamak önemlidir. Havalandırma yapmak en iyi önlem koşullarından biridir. Sık sık havalandırma yapılmalı, içeriye temiz hava girişi sağlanmalıdır. Fakat pencere açmanın mümkün olmadığı plazalarda veya hava kirliliğinin yüksek olduğu bölgelerde bu koşulu işletmek mümkün olmuyor. O zaman en iyi çözüm hava temizleme cihazlarıyla bu işlemi yapmaktır. Hava temizleme cihazları sadece koku veya tozları çekmekle kalmaz; havadaki alerjen ve mikroorganizmaları da temizler. Böylece virütik hastalıklardan korunmaya ve sağlıklı hava solumaya katkı sağlar.”

İdeal oda sıcaklığı ve nem oranın da solunan iç ortam havasının kalitesini belirlediğini ifade eden Prof. Dr. Halis Ünlü, alerjik hastalıkların da kötü bir iç ortam havasında arttığını belirtiyor. “Beslenmemize, sporumuza dikkat ettiğimiz kadar aldığımız nefese dikkat etmiyoruz. Oysa ki; kirli havaya uzun süre maruz kalmak veya sağlıksız bir hava solumak, ani ısı değişikliği, nem değişikliği, alerjenler, mikroorganizmalar, kuru hava gibi faktörler solunum yollarını etkileyebilir ve bazı solunum yolu hastalıklarına yol açabilir” diyen Prof. Dr. Halis Ünlü, 16 derecenin altındaki iç ortam ısısının solunum yolları enfeksiyonlarına yatkınlık ve zemin hazırladığının, 12 derecenin altındaki iç ortam ısısının kalp damar rahatsızlığı ve felç gibi ciddi hastalıklara zemin oluşturduğunu, dolayısıyla oda sıcaklığının sağlıklı yaşam için vazgeçilmez bir ön koşul olduğunu söylüyor.

DOĞRU HAVA İLE SAĞLIK VE RANDIMAN
Sadece dışarıda değil, konut ve işyerlerindeki havanın temiz ve doğru hava olması sağlık için büyük önem taşıyor. Konut veya ofis iç mekanlardaki havanın kalitesi yaşam ve iş kalitesini direkt etkileyen unsurlar olarak kabul ediliyor. Doğru havadan mahrum olan ofislerdeki çalışanlar odaklanma sorunları yaşıyor, iş kalitesi ve randıman düşüyor. Daikin, hava temizleme cihazı Daikin MC70L başta olmak üzere bu alanda üstün teknolojileri barındıran Ururu Sarara, Shira Plus, Nexura, Shira Eco ve Emura modeli klimalarla doğru ve temiz havaya kavuşmanızı sağlıyor.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:5531
DİĞER HABERLER
DAIKIN’DEN %100 TAZE HAVA ÇÖZÜMÜ
ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI
DAIKIN TÜRKİYE, FABRİKASINDA ÜRETİM GAMINI GENİŞLETTİ
YAZ GÜNLERİNE DAIKIN KAMPANYASI DAMGASINI VURUYOR
DAIKIN, DOĞRU HAVA HAREKETİ BAŞLATIYOR, SAĞLIKLI HAVA İÇİN BAKIMA DAVET EDİYOR
Virüs tedbirlerini uyguluyorsanız, klima kullanırken içiniz rahat olsun
DAIKIN, JUSTWORK OFİS KAMPÜS PROJESİNİN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU.
DAIKIN, FABRİKASININ ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETECEK
Daikin Türkiye, Pazarın En İnce Fancoil’ini Üretti
İklimlendirme Sektöründe Üretim Devam Ediyor
DOĞRU ORTAM HAVASI VİRÜSLERDEN KORUYOR
Daikin’in Yeni Kampanyası Hizmet Kalitesini Vurguluyor DAIKIN HER AN YANINDA!
TASARIMLA GELEN MÜKEMMEL KONFOR
DAIKIN UZMANLARINDAN ENERJİ GİDERLERİNİ AZALTMANIN İPUÇLARI
SAĞLIKÇILAR, ´TEMİZ VE DOĞRU HAVA´ İÇİN UYARIYOR
NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER
DAIKIN, KARBON EMİSYONUNU NET SIFIRA İNDİRECEK!
MİMAR M. AYKUT MUTLU, DAIKIN ´UZMAN GÜNLERİ´NİN KONUĞU OLDU
Çevre ve Bütçe Dostu Daikin Premix VZ Kombi
DOĞRU HAVA, DAIKIN VRV IV+ İLE GELECEĞE HAZIR!
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 501 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS